medyauzmani.com

EGM Zırhlı Güvenlik Kabini Açıklaması


Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP Bakanı Murat’ın Tessi Polisifi ile ilgili polis evlerinde zırhlı güvenlik kulübesi ve maske bulunmadığı yönündeki iddialarının doğru olmadığını belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, polis teşkilatını yanıltma girişimlerine bir yenisinin eklendiği, polis evlerinde zırhlı güvenlik köşkleri ve zırhlı maske bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada, Türk polisinin dün olduğu gibi bugün de teknolojinin tüm imkanlarını sonuna kadar kullandığı, çağın gereklerine anında uyum sağladığı ve bu konularda hiçbir kusurunun bulunmadığı belirtildi. Örneğin teşkilatımız dünyada ATAK helikopterlerine sahip tek polis teşkilatıdır. Özel Harekat Karargahı Sanal Taktik Eğitim Merkezi’ndeki teknoloji, dünyada sadece iki ülkede bulunuyor.İfadeler kullanılır.

‘Şiddetle reddediyoruz’

Açıklamada, konuyla ilgili hiçbir araştırma yapmadan asılsız bir iddia ortaya atan ve sosyal medya hesabında Tunceli Polisifi’nin fotoğrafını kullanan CHP’li Bakan Murat’ın yanlış bilgi verdiği belirtildi.

Tongli’de bahsi geçen bina betonarme olup, pencereleri kurşun geçirmezdir. Bakan’ın Mersin’in Miztli ilçesinde bulunan Tessi Polisifi ile ilgili ortaya attığı iddialar da gerçek dışı. Bakan Murad’ın iddiasının aksine polis karakolunun karakolunda çelik bir ceket ve uzun namlulu bir tüfek bulunuyor.

FETÖ ile benzer bir dil kullanılmamasını tavsiye ediyoruz.”

CHP’li bakana tavsiyemiz FETÖ’ye benzer bir dil kullanmaması ve HDP’li milletvekilleriyle “polis teşkilatının yapılanmasında rol oynayacağız” tehdidinde bulunmamalarıdır. Bize yönelik bu ve benzeri operasyonları şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Daha önce birçok kez kendisine yöneltilen haksız suçlamalara gerekli cevabı veren Türk polisi bundan sonra da vatandaşlarımızı doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirmeye kararlıdır.

EGM Zırhlı Güvenlik Kabini #1 açıklaması

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın