medyauzmani.com

Diyarbakırlı annelerden kızlarına çağrı


1136 gündür beklemede olan aileler, Dünya Kız Çocukları Günü’nü beklemeye devam etti. Ağlayan anne, “Kızların elinden kalemleri aldılar, onlara silah verdiler ve ölüme gönderdiler” dedi.

Bugün Dünya Kız Çocukları Günü…

Birçok baba, sosyal medya hesaplarında kızlarının fotoğraflarını paylaşarak sevgilerini ifade ederken, Diyarbakırlı anneler yıllardır bu günü kutlayamıyor.

1136 gündür devam ediyor

Çocuklarını PKK terör örgütü ‘Child Watch’ tarafından dağa götürmekten HDP’yi sorumlu tutan aileler, 3 Eylül 2019’da başladı.

Farklı şehirlerden aileler kararlılıkla 1136 gün boyunca protestolarına devam etti.

Diyarbakırlı anneler kızlarına görüntülü seslendi

Bırak çocukları

Her gün bir araya gelen ve çocuklarına büyük umutla hitap eden aileler, bugün acı bir şekilde çocuklarını çağırdı.

AA transferine göre; 9 yıl önce İstanbul’dan 17 yaşında dağa çıkarılan kızı Ceylan için oturan Türkan Mutlu, her annenin hayalinin kızının gelinlik giydiğini görmek olduğunu söyledi.

Diyarbakırlı annelerden kızlarına çağrı #2

Kızlardan kalem alıp onlara silah verdiler.

mutlu, “Dağdaki kızların insan hakları nerede? Kızlar dağda, mağarada ölüyor, her şekilde mağdurlar. Annelik hakkım olan kızımı istiyorum. 9 yıl oldu ve ben de öyleyim. uzun boylu oğlum HDP’li milletvekillerinin kızları nerede.. Bir anne olarak kızımla hayal kurdum Seylan Öğretmen olacak ülkesine faydalı olacak Annesinin hayırlı oğlu olacak Elinden kalem aldılar kızları silahlandırıp öldürdüler, Parlamento’da hangi hakla insan haklarından ve kadınlardan bahsediyorlar? dedi.

Kızımı alıp mağaraya attılar.

Kendisini kızı Gülkan’a kavuşturmak ümidiyle harekete geçen Baba Necmettin Beşir, 7 yıldır Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayamadıklarını ifade etti.

Beşir, kızının 7 yıldır PKK terör örgütünün elinde olduğunu belirtti. “Bir baba olarak buradan bağırıyorum. Sözde çocuk, kadın savunucusu HDP, kadın ve kız haklarını konuşuyor. HDP’nin önünde protesto eden babanın sorunu ve nedeni ne olabilir? Kızımı alıp mağaraya attı. Öl ya da öl” diyorlar, “İran’da bir kadın öldü. Selahattin Demirtaş saçını kazıttı. Kızım için ne diyorlar? HDP’lilerle burada konuşmak istiyorum. Nasıl? Kızlarımızı alıp dağlara, mağaralara mı attın? Sonuna kadar çalışmaya devam.” dedi.

Diyarbakırlı annelerden kızlarına çağrı #3

Diyarbakırlı annelerden kızlarına çağrı #4

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın