medyauzmani.com

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesinde arsa ve işyeri başvuruları başladı


Proje kapsamında satılık 1 milyon altyapılı arsa ve 10 bin işyeri için başvurular alınacak. Başvurular 10 Ekim – 7 Kasım tarihleri ​​arasında yapılacak.

Arsa başvuruları e-devlet şubeleri ve Ziraat Bankası, işyerleri e-devlet, il merkezlerinde Halk Bankası ve bölgelerde Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir.

Arsa sayısı 1 milyona çıktı

İlk etapta 100 bin arsa talebinin toplanması planlanan projede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla arsa sayısı bir milyona çıkarıldı. Satılacak arsa elektrik, su ve kanalizasyon altyapısı komple, imar planları ile inşaata hazır olarak teslim edilecektir. Başvuru ücreti 500 TL olarak belirlenen kampanyadan yararlanmaya hak kazananlar, bu arazilere kendi evlerini inşa edebilecekler. Uygunluk kriterlerini sağlayanlar arasında çekiliş yapılacaktır.

Arazinin satış şartları aşağıdadır.

TOKİ tarafından arsa satış başvurularında aşağıdaki koşullar belirlenir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 18 yaşından büyük olmalısınız. O belediyenin sınırları içinde ikamet etmek veya o bölgenin sakinlerine kayıtlı olmak. Merkez illerden herhangi birinin sınırları içindeki kentsel merkez alanlardan herhangi birinde ikamet etmek veya bölge sakinlerine kayıtlı olmak. Diğer belediyelerde, arazinin tahsis edilmesi veya tescil edilmesi beklenen belediye sınırları içinde oturanlar, bölge sakinleri ile birlikte. Aylık geliri 16 bin liradan az olmalı. Arsa tahsis edilecek kişiler veya bunların eşleri veya reşit olmayan çocukları, herhangi bir belediye sınırları içinde konut yapımına uygun arsa veya bir ev veya apartman dairesinden ayrı bir daireye tekabül eden arsa payına (arsa bonosu) sahip olamazlar. hiçbir yerde ve daha önce idarenin üstlendiği uygulamalardan yararlanmamıştır. oluyor “.

İşyerleri için başvuru ücreti iki bin lira.

Üretime ve istihdama katkı sağlamak ve daha sağlıklı bir ortamda iş yaşamının devamlılığını sağlamak amacıyla TOKİ tarafından hayata geçirilen sanayi projelerinde üretilen dükkanların, ilgili oda üyelerine, vergi ödeyen tüccarlara ve çalışanlara ekonomik bir fayda sağlaması planlanmaktadır. avans ödemesi ve uygun ödeme koşulları ile işyeri açma veya ustalık belgesi. TOKİ tarafından hayata geçirilecek proje kapsamında, ilki tacir olmak üzere 29 ilde kurulacak işyerlerinde 10 bin işyeri sağlama ücreti 2000 lira olarak belirlendi. Projenin bu kısmına başvuracakların 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve projenin bulunduğu veya faaliyet gösterdiği ilde ikamet edenlere kayıtlı olmaları gerekmektedir. o ülkenin sınırları. Valilik. Başvuracakların ayrıca ustalık, işyeri açma, ilgili oda kayıt belgesi, vergi levhası ve e-ticaret nace kodu gibi belgelerden birine sahip olmaları gerekecektir. İş yeri başvurusunda bulunanların kendi malları üzerinde veya eş ve 18 yaşından küçük çocukların malları üzerinde işyeri bulunmamalıdır. Satılık arsa ve binaların detaylı listesine www.toki.gov.tr ​​adresinden ulaşılabilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın