medyauzmani.com

Cumhuriyet Halk Partisi Özkan Yalım’dan HDP’ye Bakan’dan Açıklama


Gürsel Tekin’in açıklamalarına destek veren Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “HDP’ye bir değil birden fazla bakanlık verilemez” dedi.

İstanbul CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP Bakanlığı” ile ilgili açıklaması siyasi gündem üzerinde şaşırtıcı bir etki yarattı.

Gürsel Tekin, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne her partiden milletvekili seçilebileceğini belirtti. “Elbette HDP’ye bir iyilik yapılabilir.” Açıklamalarına tepki gösterdi.

Uşak Milletvekilinden de aynı açıklama

Gürsel Tekin’in ardından bir başka CHP’li de aynı ifadelerle gündemi belirledi.

CHP’nin Uşak Milletvekili Özkan Yalem, geçtiğimiz ay Uşak Uğur TV’ye verdiği demeçte, HDP’nin bir değil birden fazla bakanlığı olabileceğini açıklamıştı.

“HDP’nin birden fazla bakanlığı olabilir”

Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözlerinin partiyi bağlamadığına dikkat çeken Özkan Yalım, şunları kaydetti: Gürsel Tekin’in açıklaması kendi görüşüdür, bu partimizin öngörüsü veya düşüncesi değildir, ancak HDP bakanlığı devralabilir. HDP koalisyon halindeyse veya kendi başına yeterli oyu alıyorsa ve hükümet kurma gücüne sahipse, elbette bir bakanlığı değil birden fazla bakanlığı olabilir.

CHP'den Özkan Yalım'ın HDP'ye Açıklaması #1

“Bir HDP milletvekili böyledir deme lüksümüz yok”

Çünkü bugün HDP, Meclis’e gelen ve Yüksek Seçim Kurulu’nun izin verdiği koşulları yaratan ve milletvekillerinin temiz kağıdı aldığı milletvekillerinden oluşuyor. O yüzden “HDP milletvekili böyledir” deme lüksümüz yok.

Parlamentoda seçilen her milletvekili, şartları yerine getirerek Temsilciler Meclisine gelir. Başka bir terör örgütüyle bağlantısı olup olmadığına savcılarımız ve Türk mahkemeleri karar verebilir. dedi.

CHP'den Özkan Yalım'ın HDP'ye Açıklaması #2

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın