medyauzmani.com

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehidimizin vasiyetini yerine getirdi


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Eleanor Aktaş, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Yusef Ataş’ın ‘Lösemili kıza bakın’ emrinin yerine getirildiğini duyurdu.

Kaldırıldığı hastanede teröristlerin Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaptığı taciz sonucu ağır yaralanan Elazığlı Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın arkadaşları için vasiyet ettiği ortaya çıktı. . Ölümünden bir süre önce.

Kahramanımızın şehit olduğu videoda, “Ölürsen, sen ya da kendin iyisin, lösemili bir kıza bak. Tüm masraflarını karşıla. Okulunu ve her şeyini öde.” Sözleri yürek parçalayıcıydı.

LÖSEV’e bağış yağdı

Şehidin vasiyeti üzerine vatandaşlar kayıtsız kalmayarak LÖSEV’i bağış yağmuruna tuttu.

Bu maksatlı davranışa bir başka destek de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

Bursa Belediye Başkanı Elenur Aktaş, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile kentte ikamet eden lösemili kızın tüm eğitim masraflarının karşılanacağını duyurdu.

Başkan Eleanor kayıtsız kalmadı

Aktaş’ın maksatlı davranışıyla beğeni toplayan duyurusunda dikkat çeken bir diğer detay ise 11 Eylül Dünya Kız Çocukları Günü’nün ilan edilmiş olması.

Aktaş, Şehit Çavuş Yusef Atash’ın vasiyetinin yerine getirildiğini belirterek, eğitim masrafları karşılanacak olan kıza ve ailesine zarar vermemek için fotoğrafların gösterilmediğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehidimizin vasiyetini yerine getirdi

“Şehitimizin son dileği başımızın üstündedir.”

Bursa Belediye Başkanı Elenur Aktaş’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Sevgili dostlar, bildiğiniz gibi 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü. Öncelikle tüm kızlarımızın bu özel gününü kutluyorum. 1 Ekim’de Pençe-Kilit Harekatı alanında şehit olan kahraman askerimiz Çavuş Yusuf Ataş’ın son dileği açıkçası yüreklerimize dokundu.Kızdır. Çocuk sahibi olmak isteyen şehidimizin son dileği, aziz milletimize, şehit olsam lösemili bir kızın tüm masraflarının eğitim hayatı boyunca karşılanmasıdır ve başımızın üzerindedir.


“Lösemili kızın tüm eğitim masraflarını şehidimiz adına biz karşılıyoruz”

Şu an itibariyle Bursa’da ikamet eden lösemili bir kız çocuğunun eğitim masraflarını şehidimiz adına biz karşılıyoruz. Bu videoda yavrumuzun ve ailesinin bir fotoğrafını incinmemek için paylaşmıyoruz. Canım şehidim Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşallah.

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehidimizin vasiyetini yerine getirdi #2

Şehit Yusuf Attaş’ın vasiyeti yerine getirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi şehidimizin vasiyetini yerine getirdi #3

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın