medyauzmani.com

Bu…onun…ama…o…


Batı’nın Rusya’ya uyguladığı ambargoyla hedeflerini artık gizlemediğini belirten Sergei Lavrov, Zelensky’ye “Tabii ki… o orospu çocuğu ama bizim evladımızın oğlu.”

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş henüz dinmedi.

Ve iki ülke arasındaki gerginlik birçok ülkeye yansırken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Lavrov, BM Güvenlik Konseyi’ne yaptığı açıklamada, Batı’nın Ukrayna nedeniyle kendilerine yaklaşımını eleştirdi.

“Zelensky… lanet olası ama biz… orospu çocuğuyuz.”

Batılı ülkelerin artık amaçlarını gizlemediğini ifade eden Lavrov, Batı’nın Zelensky’ye yaklaşımına Amerikalıların kullandığı bir ifadeyle yanıt verdi.

Zelenskiy “Elbette orospu çocuğu, ama… orospu çocuğu.” Lavrov, Rus ordusunun sadece Kiev’e değil, Batı’nın askeri makinesine de karşı olduğunu vurguladı.

Sergey Lavrov’dan Zelensky’ye: O … onun çocuğu, ama … videodaki bizim çocuğumuz

“Rusya’yı tüketmeyi amaçlıyor”

Lavrov’un BM Güvenlik Konseyi’ndeki konuşması “Amaçları, kayıp ve yıkıma rağmen Rusya’yı yıpratmak ve zayıflatmak için çatışmaları olabildiğince uzatmak. Bu çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna çatışmasına doğrudan müdahil olması ve onları da taraf haline getirmesi anlamına geliyor. Kolektif Batı’nın bu çatışması da cezasız kalıyor.” Veriler de dahildir.

Lavrov’un açıklamaları neye dayanıyor?

Lavrov’un ağzından çıkan “orospu çocuğu” ifadesinin kullanımı; ABD Başkanı Franklin Roosevelt’in Latin Amerika’da sözde diktatörü kullanmasına dayanıyor.

Bu terimin ortaya çıkışına ilişkin bir anlatımda; 1939’da Nikaragua lideri Somoza hakkında söylendi.

“Somoza orospu çocuğu olabilir ama o bizim orospu çocuğumuz.”

“Somoza… bir orospu çocuğu olabilir, ama o… bir orospu çocuğu.”

1948’de Time dergisinde çıkan bir başka söylentiye göre Roosevelt bu kelimeyi Dominik Cumhuriyeti’nin lideri Rafael Trujillo için kullanmıştı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın