medyauzmani.com

Batı Ukrayna’yı daha hızlı silahlandırmalı


Moskova’nın binlerce asker çağrısı hala sıcak. İngiliz dergisi, “Rus güçlerini püskürtmek için bir fırsat doğdu. Batı, ona silah tedarik etmek için acele etmeli” diye yazdı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi seferberlik çağrısı tüm dünyada yankılanmaya devam ediyor.

Putin, 300.000 deneyimli yedek askerin hizmete çağrılacağını duyurdu.

Buna göre, Londra merkezli The Economist dergisi Batılı ülkelere çağrıda bulundu, “Vladimir Putin daha fazla işgalci gönderme sözü verdi. Batı Ukrayna’yı daha hızlı silahlandırmalı” başlıklı bir analiz imzalayın

İngiliz dergisi: Rus kuvvetlerini püskürtmek için bir fırsat

Analiz, “Rus güçlerini geri püskürtmek için bir fırsat penceresi” olduğunu savundu.

Zamanın Putin’den yana olmadığı ve yedeklerin biraz eğitimden geçmesi gerektiği kaydedildi.

“Askerlerin çoğu silahlarından ve tanklarından vazgeçti.”

“Çok erken konuşlandırılırlarsa, sürüler halinde ölecekler.” ifadesi kullanılarak yapılan analizde, “Daha büyük bir işgal gücü için yeterli silahları yok, en azından askerlerinin çoğu, Ukrayna’nın son işgalinden kaçarken silahlarından ve tanklarından vazgeçti.” Söylendi.

Ve sahada “büyük bir fark yaratmak” için Rus liderin kısmi seferberliğini ilan etmenin aylar alacağı görüşünü paylaştık, şu önerilerde bulunduk:

Batı silah tedarikini hızlandırmalı

“Bu, Ukrayna’ya bir fırsat penceresi sunuyor. Batılı destekçileri, uzun menzilli füzeler de dahil olmak üzere silah tedarikini hızlandırmalı. NATO’nun en iyi silahları Rusya’nın kendisine saldırmak için kullanılmamalı, ancak Rusya yasadışı ilhakın eşiğinde. Ukrayna bölgeleri da tasvip edilmemelidir..

‘Daha fazla Ukraynalı asker eğitilmelidir’

Batı ayrıca daha fazla Ukraynalı asker yetiştirmeli. Ülkede çok sayıda ateşli savunucu var, ancak şimdiye kadar yalnızca Birleşik Krallık çok sayıda insana temel eğitim sunuyor. Diğer NATO üyeleri derhal müdahale etmelidir. Ukrayna, Rus takviyeleri gelmeden önce ne kadar çok toprak alabilirse, konumu o kadar güçlü olacaktır.

Putin ile ilgili iddia: Zayıf olduğu için güç göstermeye çalışıyor

Putin Ukrayna’yı işgal ettiğinde katlanarak artacağını düşündü, ama olmadı. Putin zayıfladığı için güç göstermeye çalışıyor ve Rus halkı bunu hissetmeye başlıyor. Ukrayna, savaş alanındaki ivmesini korumalıdır. Barış, Rus vatandaşları Putin’in kaybettiğini ve kazanamayacağını anladığında gelecek.”

Ekonomist: Batı Ukrayna'yı daha hızlı silahlandırmalı #1

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın