medyauzmani.com

Başkan adaylığı için oylama masa 6’da yapılacak


Seçimlere 9 ay kala altı masada adayların tartışmaları sürüyor. Oylama sonucunda adayını altı tablonun belirleyeceğini bilmek. Üç oy alan başkan adayı.

Altılı koalisyonda bir masa etrafında aday belirleme sorunu devam ediyor.

Seçimlere yıllar değil aylar varken muhalefet partileri adayları konusunda bir ilerleme kaydedemedi.

Masaya oturmak için büyük çaba sarf eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haklı parti genel başkanı Meral Akşener tarafından reddedildi.

Adayın kim olacağı henüz netlik kazanmazken, adayın nasıl seçileceği konusu da gündemde.

TV100 yazarı Barış Yarkadaş, köşe yazısında adayın nasıl seçileceğine dair perde arkası bilgileri paylaştı.

“Altı liderden en az üçünün oy kullanması gerekecek.”

Oylama sonucunda adayın çıkacağını açıklayan Barış Yerkadaş, şunları kaydetti:Aldığım bilgiye göre “Aday kim olacak?” Sorunun cevabının verileceği toplantıda taraflar masalarındaki dosyaları açacak ve dosyada yazan isimleri masaya getirecek. Bir parti isim önerirse, o adayın masadaki altı liderden en az üçünün oyunu alması gerekecek. İfadeler kullanın.

“En yakın isim Kemal Kılıçdaroğlu”

Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığa en yakın isim olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun kendi oyununa bakarsak şu anda masada iki oya sahip tek başkan.dedi.

Ahmet Davutoğlu, başörtüsü çıktığı için Kılıçdaroğlu’na destek verecek

Yırkadas, Kılıçdaroğlu’nun Geleceğin Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan ve başörtüsü nedeniyle her zaman desteğini gösteren Demokrat Parti’den mutlaka oy alacağını söyledi.

Mutluluk Partisi Kılıçdaroğlu’na yeşil ışık yaktı

Yerkadaş, Saadet Partisi’nin de başörtüsü meselesinden memnun olduğunu belirtti. CHP liderinin son çıkışının Saadet Partisi’nde de memnuniyet yarattığı göz önüne alındığında, Kılıçdaroğlu’nun masa adayı olması iki-üç ay öncesine göre daha rahat görünüyor. İfadeler kullanın.

Başkanlık adaylığı Tablo 6 #2'de oylanacak

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın