https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Haber » Azerbaycan, Fransız büyükelçisine Saint-Etienne belediye başkanının Artsakh’ı ziyaretini protesto notası verdi.

Azerbaycan, Fransız büyükelçisine Saint-Etienne belediye başkanının Artsakh’ı ziyaretini protesto notası verdi.

Azerbaycan, Fransız büyükelçisine Saint-Etienne belediye başkanının Artsakh’ı ziyaretini protesto notası verdi.

Fransa’nın Bakü Büyükelçisi Aurelia Bush, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve belediye başkanının Bakü’nün izni olmadan Artsakh’a yapay ziyaretine karşı bir protesto notası sunuldu.

RIA Novosti’ye göre Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Pazartesi günü sanayici Belediye Başkanı Gael Berdrio’yu kara listeye almayı planladığını ve “kara listeye” Azerbaycan makamlarının izni olmadan Dağlık Karabağ’ı ziyaret eden yabancıları da dahil ettiğini duyurdu. “Kara listede” yer alan bir kişinin Azerbaycan’a girmesi yasaktır.

Fransa’nın Azerbaycan büyükelçisi Salı günü Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Azerbaycan tarafı, Fransa temsilcilerinin Azerbaycan’ın çıkarlarına ve bölgenin bütünlüğüne uymayan eylemlerinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bu arada Saint-Etienne belediye başkanının Dağlık Karabağ’a yaptığı yasadışı ziyaretle ilgili olarak resmi şikayette bulunuldu.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’nın aktardığı kaynağa göre, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen resmi protesto notası büyükelçiye teslim edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın