medyauzmani.com

Avrupa bu kış ısınmakta zorlanacak


Kuzey İtalya veya Alpler başta olmak üzere diğer bölgelerde yaşayanlar genellikle mutfaklarında bir aşçıyla ısınırlar. Güney İtalya’da ve adalarda esnek bir ısıtma programı var ve bu tabii ki diğer bölgelere göre daha ekonomik.

Şimdi Rusya ile savaş büyük bir gaz sorunu yaratmaya başlıyor. Ukrayna yanlısı AB ülkelerine doğalgaz vanalarının kapatıldığı kış aylarında ciddi bir ısınma krizi bekleniyor. Bunun için İtalya’daki görevi devredecek olan Mario Draghi’nin hükümeti uçarken radikal kararlar aldı. Çevresel Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani, kış aylarında enerji tasarrufu için bir kararname yayınladı. Bakan Singolani, ilk etapta ısıtıcıların yanma süresini 15 gün azalttı. Kararnamede ülke 6 iklim bölgesine ayrılacak, günlük kullanım ortalama bir saat azaltılacak. Aynı kararnamede, hastane ve kreşler dışında kalan konut ve kamu binaları için daha önce belirlenen standart 20 dereceden 19 dereceye indirilecek. İşletmelerde ve endüstriyel tesislerde sıcaklık sınırı 17 derece olarak belirlenmiştir. Günlük hava tahminine göre iki derece tolere edilecek.

Bu kararla Ulusal Yeni Teknoloji, Enerji ve Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma Ajansı (ENEA), kısıtlamalarda tahmini 2,7 milyar metreküp doğal gaz tasarrufu bekliyor.

Neo-faşist Georgia Meloni’nin yeni hükümetinin kurulmasından önce uygulamaya konulan yeni kararnamede, güney İtalya’da yani en sıcak kabul edilen A Bölgesi’nde ısıtma kullanım tarihi Aralık ile sadece 5 saat olarak belirlendi. 8 ve 7 Mart. Kışın en soğuk aylarını yaşayan ülkenin F Bölgesi’nde kısıtlama uygulanmayacak, ancak yönetim mümkün olduğu kadar az soğuk havada uygulayabilecek. Başkentin bulunduğu D Bölgesi’nde ısıtıcılar, sıcaklığa bağlı olarak 8 Kasım – 7 Nisan tarihleri ​​arasında 11 saat, Milano’nun bulunduğu Zone E’de ise 22 Ekim – 7 Nisan tarihleri ​​arasında günde 13 saat çalışabilecek. finans merkezi olarak bilinen ülke yer almaktadır.

Hükümet değişikliği nedeniyle ertelenen doğalgaz arzına ilişkin bu kararnamenin diğer AB ülkelerine de örnek olacağı kesin. Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, doğalgaz vanalarını kapatmaya karar verirse, Avrupa çok zor bir kışla karşı karşıya kalacak. Umut, bu savaşın bir an önce bitmesi ve Batı’nın eskisi gibi kasvetli kışa ısınmasıdır.Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın