medyauzmani.com

Assos ve Troy tünellerinin yolu ve haritası… Assos – Troy tünelleri nerede, geçiş ne kadar sürüyor?


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Ekim’de telekonferans sistemiyle açılışını gerçekleştirdiği Assos ve Troya tünelleriyle ilgili merak edilen birçok detay var. Küçükkuyu Tünelleri, dünyanın en uzun merkezi asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Ege ve Akdeniz’e açılan kapısı olacak. Peki Assos – Troy tünelleri ücretli mi, geçiş kaç dakika? İşte Assos ve Troy tünellerinin güzergahı ve haritası…

haberler devam ediyor Daha fazla haber
haberler devam ediyor Daha fazla haber

Marmara bölgesinde araç sahiplerine büyük kolaylık sağlayacak önemli projelerden biri olan Çanakkale Ayvacık-Küçükkuyu Assos Yolu ve Truva Tünelleri 11 Ekim’de hizmete açıldı. Çanakkale’yi İzmir ve Balıkesir’e bağlayan, Kazdağları’nın 24 kilometrelik yamaçlarını 5 dakikada geçmeyi mümkün kılacak Truva ve Asos Tünelleri’ndeki trafik akışı büyük önem taşıyor. sağlıklı.

ASSOS – TROYA TÜNELLERİ gemi yapıyor mu, trafik dakikaları ne kadar?

Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde Ayvacık ilçesi ile Küçükkuyu arasında geçen Kazdağları eteklerinde 2016 yılında başlayan bölünmüş yol ve tünel çalışmaları tamamlandı. 1.745 metre uzunluğunda iki Asos tüneli inşa edildi. Troya 4 bin 17 metre uzunluğunda inşa edildi. Kaz Dağları’ndaki tehlikeli yolu güvenli hale getiren 9.63 kilometrelik Ayvalık – Küçükkuyu Bölünmüş Yolu ve İkiz Tünelleri açıldığında, 50 dakikalık zorlu yolculuk 5 dakikalık konforlu bir yolculuğa dönüşecek.

Asos ve Troya Tünelleri Yolu HaritasıDiğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın