medyauzmani.com

Araçsız Gün Duyurusu


Her yıl farklı bir tema ve temayla gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası, bu yıl 16-22 Eylül tarihleri ​​arasında “Daha İyi Bağlantılar” temasıyla kutlanıyor. Arabasız Gün olarak belirlenen 22 Eylül’de Arabasız Gün ile sona eren hafta, aktif ulaşımı, toplu taşıma kullanımını ve akıllı ulaşım çözümlerinin kullanımını teşvik ediyor.

Çevreye saygı önemlidir

Kent yaşamına ve çevreye karşı sorumlu yaklaşımını modellerine yansıtan markaların başarılı olacağını kaydeden sektör yetkilileri, araçlarında geri dönüştürülmüş malzeme kullanımına öncelik verenlerin dikkat çektiğini kaydetti.

Araca gereğinden fazla teknik veya kozmetik özellik eklenmemesinin ağırlık ve yakıt tasarrufu sağladığını vurgulayan yetkililer, şöyle devam etti:

“Bu özel haftada gerçekleştirilen iletişim kampanyaları ile tüketicileri toplu taşımanın yanı sıra bisiklet, scooter, tekerlekli paten ve kaykay gibi alternatif ulaşım araçlarına yönlendirerek sorumlu bir yaklaşım sergilemeye çalışıyoruz. Dacia Springs ile çevreci yaklaşım yüzde 100 elektrikli. En ekonomik elektrikli otomobil olarak adlandırılan model, 2023’ün ilk yarısında Türkiye’de satışa çıkacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın