medyauzmani.com

Antalya Noel Baba Kilisesi’nde yeni keşifler


Noel Baba’nın mezarının yeri ve bastığı zemin, Demre’de Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolaos Kilisesi’nde bulundu.

Antalya’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos Kilisesi’nde yeni keşifler yapıldı. Noel Baba’nın mezarının yeri ve bastığı arazi ortaya çıktı.

Antalya’da “Noel Baba” olarak bilinen Kültürel Mirası Koruma Bölge Kurulu sevgili NicolausHertz, Demre Kilisesi’nde, 1850’lerde Rusların restorasyonu sırasında yarım kaldığına inanılan kubbenin üst açıklığı. İsa’nın çarmıha gerildiği ve göğe yükseltildiğine inanılır. Kıyamet kilisesiİçinde olduğu gibi aynı mimariyi belirtir.

Keşif ve sonuçlar

Dubai Sağlık Otoritesi’ndeki habere göre. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Aravsar, Aziz Nikolaos’un ayaklar altında çiğnediği zemin katta ve kazılar sırasında mezarın bulunduğu yerde bulunmaktadır. Hz. isaDuvar resmi dedi.


Antalya Noel Baba Kilisesinde Yeni Keşifler #2

erken kalıntılar

Aravshar, kilisenin 7. ve 8. yüzyıllarda, Orta Çağ’da deniz seviyesi yükseldikçe sular altında kalan erken dönem St. Nicholas Kilisesi’nin üzerine inşa edildiğini kaydetti. Aravshar, yeni buluntuların, Aziz Nikolaos’un yaşadığı dönemden kalma plaser tortuları altında gömülü olan erken kiliseye kadar uzandığını söyledi.

Antalya Noel Baba Kilisesi'nde Yeni Keşifler #3

Antalya Noel Baba Kilisesinde Yeni Keşifler #4

Tadilat bu yıl başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı dev bir müze olan St. Nicholas Kilisesi’nin restorasyonuna bu yıl başlandığı bildiriliyor.

Antalya Noel Baba Kilisesinde Yeni Keşifler #5

Antalya Noel Baba Kilisesinde Yeni Buluntular #6

Aziz Nicholas’ın yükseldiği toprak

Aziz Nikolaos’un yaşadığı 3. ve 4. yüzyıl kilisesinin Akdeniz’de yükselen sular sonucu 7-8 metreye gömüldüğünü ve çamurla kaplandığını kaydeden Aravshar, mevcut kilisenin 7. yüzyılda yapıldığını söyledi. MS sekizinci yüzyıl ve ayak bastığı toprakların geldiği.

Antalya Noel Baba Kilisesinde Yeni Keşifler #7

En önemli keşif

Arfşar, Kudüs’te, Hz. Hz. İsa’nın çarmıha gerildiği ve mezar olarak yerleştirildiği yerden doğduğuna inanılan Kutsal Kabir Kilisesi’ne benzer bir mimari kimliklendirme ile ilgili bugüne kadar yapılmış en önemli keşif ve keşfin de bu bölgeden geldiğini ifade etti. St.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın