medyauzmani.com

Angela Merkel: Putin’i ciddiye alın


Merkel, Putin’in nükleer silahlarla ilgili uyarısına atıfta bulunarak, “Rus liderin sözlerini bir aldatmaca olarak görmemek siyasi olarak akıllıca olur” dedi.

Eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel siyaset sahnesinden çekilmiş olsa da, Rusya-Ukrayna Savaşı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin ve halkının toprak bütünlüğünü savunmak için elindeki tüm araçları kullanmaya hazır olduğunu söyledi. “Bu bir aldatmaca değil.” dedi.

Merkel Putin’den Batı’ya Uyarı

Putin’in uyarısı, Batı’da Ukrayna’ya bir nükleer saldırı olasılığını gündeme getirdi.

Merkel, Putin’in özellikle ulusa hitaben yaptığı konuşmaların ciddiye alınması gerektiğini vurguladı.

“Sözleri ciddiye alınmalı.”

Eski Federal Şansölye Helmut Kohl’un vakfının açılışında konuşan Merkel, şunları söyledi: “Sözleri ciddiye alınmalı, ciddiye alınmamalı, her şeyden önce bir hile olarak görülmemeli ve ciddiye alınmalı, hiçbir şekilde bir zayıflık veya yatıştırma işareti değil, siyasi bilgelik işaretidir. ” dedi.

‘Kesinlikle bir aldatmaca değil’

TASS’a göre Merkel, siyasi bilgeliğin manevra alanı sağlamaya yardımcı olabileceğini belirtti.

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, “Sınırlar zorlanırsa nükleer silah kullanma hakları var” dedi. “Bu kesinlikle bir aldatmaca değil.” dedi.

Angela Merkel: Putin'i ciddiye alın 1 numara

AB: Putin nükleer silahlarla çok kötü tepki verdi

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell BBC’ye şunları söyledi: “Rus ordusu kuşatıldı ve Putin’in nükleer silah tehdidiyle karşılık vermesi çok kötü olurdu.” Ben konuştum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın