medyauzmani.com

Ancak, TDK’nın doğru yazılışı… Ki Mi, ancak Mi nasıl hecelenir?


TDK yazımı düzeltirken

İnsanlar tarafından yanlış anlaşılan birçok kelimeyi hecelemek. İnsanların yazarken yaptıkları bu yazım hataları yazılarını olumsuz etkileyebilir. Ancak, en yaygın hata, kelimenin nasıl yazıldığıdır. Bu kelimeyi “while” olarak yazmak doğrudur. İnsanlar bu yazım yanlışlarını fark ederek hata yapmamaya çalışırlar. “Ancak ben seni çok sevdim” örneğinde olduğu gibi doğru yazmalısın. Bu kelime yanlış yazıldığı için kelimenin yanına “Ancak” yazılır.

TDK açıklamasında, “Bazı örneklerde, bağlaç kalıplanmış olduğu için yakın yazılmıştır: belki, çünkü, yine de, sanki telaffuz edilir. Böyle bir örnektir çünkü kelimedeki son ek aynı zamanda küçük sesli harfin ünsüzüne de karşılık gelir.örnek verir.

bitişik mi? Ayrı ayrı yazılır mı?

Ancak kelimenin ayrı mı yoksa yanına mı yazılması gerektiği konusunda çok fazla araştırma var. Kişiler bu konu hakkında birçok farklı çalışma yapabilirler. Ancak, kelime birleşik biçimde yazılmalıdır. Günlük hayatta yaygın olarak kullanılan bu kelime yazarken doğru yazılmalıdır. Metnin kalitesini artırmak için yakın yazılmalıdır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın