medyauzmani.com

Almanya: Fiyat artışları nedeniyle sosyal olaylar olabilir


Almanya’da Federal Kriminal Polis Teşkilatı (BKA), Almanya’daki protestolarının fiyat artışları, enerji kıtlığı ve Corona kuralları nedeniyle “şiddet” anlamına gelebileceğini söyledi.

Alman “Tagspiegel” gazetesinin yayınladığı habere göre, “PKA”, kışın enerji arzının kısıtlanması sonucu enerji ve gıda fiyatlarındaki artışla birlikte yoğun bir güvenlik durumu bekliyor. Vakıf, sezonun sokaklarda sıcak gösterilere sahne olacağını belirtti.

“250 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşacağız”

Habere göre Merkez Kriminal Polis Teşkilatı (BKA), Corona protestolarına benzer gösteriler ve cezai suçlar bekliyor. Politikacılara ve karar vericilere yönelik cezai suçlar ve aşırı sağ ve Corona şüphecilerinden “şiddet içeren eylem biçimleri” konusunda uyarıda bulunan Federal Soruşturma Bürosu (BKA), yeni Corona kurallarının Ekim ayından itibaren yürürlüğe gireceği konusunda uyardı.

Ancak özellikle Doğu’da siyasi durumdan hoşnutsuzluğun arttığı haberleri geldi. Federal hükümetin Alman birliğinin durumuna ilişkin yıllık raporuna dayanan bilgilere göre, bölge nüfusunun yalnızca yüzde 31’inin “tamamen memnun” olduğu söylendi. Bunun 2020’ye göre yüzde 9 daha düşük olduğuna dikkat çekiyor. Batı’da memnuniyet oranı yüzde 44, bu da 2020’ye göre on puan daha düşük.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın