medyauzmani.com

Adnan Oktar davasında Tolay Kumasi’nin öne çıkan savunması


Adnan Oktar davasında sanıklar savunma yaptı. Sanıklardan Tolay Khatis Fabrici, “Adnan Oktar’ı sevmek suç mu? Adnan Bey’in gücü yerinde, Adnan’a hayranım, ona aşığım” dedi.

72’si tutuklu 215 sanığın iade edildiği davada Adnan Oktar, silahlı suç örgütü aleyhine verilen kararın temyize götürülmesi üzerine mütalaaya karşı ifadesini almaya devam etti.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Marmara Cezaevi’nin karşısındaki salonda görülen davanın 14. duruşmasına aralarında Adnan Oktar ve avukatlarının da bulunduğu tutuklu ve tutuklu sanıklardan bazıları katıldı.

Duruşmada, dava konusuna ilişkin mütalaaya karşı çıkan sanıkların ifadelerine devam edildi.

Tülay Kumaşçı’dan muhteşem savunma

Sanıklardan Tula Khatis Kumasi savunmasında dosyada suç unsuru bulunmadığını iddia etti.

“Adnan Oktar’ı sevmek suç mu? Adnan Bey hayranıyım, aşığım”

Yabarakçı, anayasanın herkes için düşünce ve düşünce özgürlüğüne sahip olduğunu söyledi. “Adnan Oktar’ı sevmek suç mu? Adnan Bey’in gücü kuvvetli, Adnan Bey’e hayranım, aşığım. Gençler sosyal medyada sizin gibi olabilir miyiz diye mesaj atıyorlar. İlk kez Adnan Bey’den öğrendiler. Sevilebildikleri hayatları.” Modern olmak ve müziğe sahip olmak genç beyinlerdeki ön yargıları yıktı. Adnan Bey ile 30 harika yıl yaşadım, bu hayattan çok memnunum, kimseye cevap vermek zorunda değiliz. Suç yoksa, mutluysam, nasıl yaşadığım kimin umurunda? Özgür yaşama hakkım var.” İfadeler kullanın.

Adnan Oktar davasında Tolay Kumasi'nin muhteşem savunması #1

“Adnan Oktar’ın yanında olduğumuz için yargılanıyoruz”

Soruşturma altındaki sanık El Yaşam da kendisine, arkadaşlarına ve Adnan Oktar’a iftira atıldığını ileri sürerek şunları söyledi:

“Örgüt üyeliğimizden dolayı yargılanmamızın tek sebebi Adnan Oktar’dır, onunla birlikte olduğumuz için yargılanıyoruz. Bizi ayırmaya çalışıyorlar. Eğitimliyiz, ayaklarımız yerde. Neden biz Bütün hayatına rağmen Allah’ın insanlara sevgiyi anlattığını anlatmakla geçen bir insan düşünün.” Nafaa, tüm bunlara rağmen hep alçakgönüllü davrandığını ve bir an olsun doğru yoldan sapmadığını hep suçladı. Bütün bunları yakından izledim.Çok kararlı ve çalışkan bir insan.Çevresinde çok güzel kadınlar olduğu için kıskanıyor.“Adnan Bey’in terbiyesini örnek alıyoruz. Bunu simüle ediyoruz. Eylem İngiliz derin devletinin yüksek çıkarlarına ters düşmektedir. Bazı iftiralardan dolayı dava ediliyoruz.

Sanıklardan Toghba Pal da savunmasında avukat olduğunu belirtti. “Ceza yok bence suç. Aramızda hiyerarşi yok, burada da belli oluyor. Adnan Bey çok değer verdiğim ve sevdiğim biri. Onu ilgilendiren her davayı yakından takip ediyorum. Bir avukat, elimden geleni yapıyor. Hayır. gruplama, hukuk ekibi yok “Ben bir avukatım ve avukat olduğum için mesleğimin gerektirdiği hizmetleri sağlıyorum. Ve istediğim kişiyi savunmakta özgürüm.” dedi.

“Arkadaşlarım ve ben bir suç örgütü değiliz”

Sanıklardan Zainab Balaman, kız kardeşler gibi grupların olmadığını ve hepsinin uydurma olduğunu iddia etti.

Kendisini savunan seçkin sanıklardan Yasmin Krish, hayatında hiç suç işlemediğini ve suç işlemek için kimseyle işbirliği yapmadığını söyledi. “Arkadaşlarım ve ben suç örgütü değiliz. Suç işlemek istemedik ve işlemedik. Amacı ne olursa olsun, bizim suç örgütü olduğumuzu ilan eden bir derin devlet örgütü var. Bir emir yok, hayır. hiyerarşi.” dedi.

“Mal almadık, kötü kredi almadık ve güce ihtiyacımız yok”

Diğer tutuklu sanık Zeinab Şener ise dava hakkının beraat olduğunu savunarak şunları söyledi:

“Mülk yaratmadık, bedava kredi almadık, zorlamaya gerek yok. 40 yıl önce kazanılmış dürüst emek var. Allah rızası var. Hayatımızın amacı tatmin. Allah’tan. Hiçbir şey değil. Doğru yapıldı ama delil bulunamadı. Güçlendik, aşkımız en üst seviyede. Aşkımız bir. Bu dosyanın hakkı masumiyet. Bütün kardeşlerim ve Adnan Bey gibi aynı cezayı istiyorlar.”

Oturum yarına ertelendi.

2 Nolu Adnan Oktar davasında Tolay Kumasi'nin öne çıkan savunması

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın