medyauzmani.com

6’lı masada anlaşamayanlar iktidarda nasıl anlaşacaklar?


Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, altılı anlaşmazlık masasının çözüm üretemeyeceğini, muhalefette görüş ayrılıkları olanların da iktidar konusunda anlaşamadıklarını söyledi.

Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin Şeyh Edbali Kültür ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen Belçika’nın ikinci olağan bölge konferansına katıldı.

Fatih Erbakan burada yaptığı konuşmada, ilk 100 günlük eylemler, 81 ve yüzlerce proje ve ulusal kaynak kitaplarla sadece eleştiren değil, çözüm sunan bir muhalefet anlayışı sergilediklerini söyledi.

“Muhalefette anlaşamayan, iktidarda nasıl anlaşacak?”

erbakan, Altı masalı ittifak, ülkenin sorunlarına çözüm olmaktan çok uzak. Bir başkan adayıyla bile anlaşamıyorlar. 37 görüşmede ilerleme kaydedemeyen koalisyon üyeleri de iktidara gelecek.

Muhalefette birbiriyle anlaşamayanlar ve masanın altında birbirini tekmeleyenler nasıl iktidarda bir arada var olabilir? Ayrıca ülkeyi, eski sistemden ne kadar farklı olduğunu ortaya koyamayacakları “artırılmış parlamenter sistem” dedikleri iki başlı bir sisteme götürecekler. dedi.

İstanbul Sözleşmesi hedef alındı

Erbakan dedi ki:

İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan “6284 sayılı Kanun” aile yapısını bozmak ve evleri yıkmak için kullanılan en etkili silahlardan biridir. Adalet Bakanlığı’nın resmi rakamlarına göre, son beş yılda 6284 sayılı Kanun nedeniyle “973 bin” erkeğin evinden ayrıldığı kaydedildi.

Yani 2 milyona yakın aile ve dolayısıyla 10 milyon insan bu garip yasanın kurbanı oldu. Bu uygulamalarda en çok kadın ve çocuklar zarar görmekte ve aslında aile kurumu zarar görmektedir. Çünkü daha fazla kadın kocasından ayrılıyor, yalnız ve mağdur oluyor ve milyonlarca çocuk babasız kalıyor.

Bu yasa, kadınların korunması bir yana, kadınlara karşı daha fazla şiddete yol açmaktadır. Haksız, hukuka aykırı, bölücü, kutuplaştırıcı, acımasız ve vatanın yıkımını saplantı haline getiren İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı olan 6284 sayılı Kanun kaldırılmalıdır.

Dolayısıyla Refah Partisi olarak bir kez daha siyasi iktidara çağrıda bulunuyor, yabancı güçlerin bu sinsi oyunlarına alet olmamaya, milyonlarca yurdu yıkma günahına ortak olmamaya çağırıyoruz. “

“Maaşları yüzde 150 artıracağız”

Erbakan, iktidara gelmeleri halinde projelerinin hazır olduğunu ve atacakları adımlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Refah hükümetinde yine borç yok, artış yok, vergi artışı yok, israf yok, işsizlik yok, acı reçete yok. Dengeli bir bütçe var, bir havuzlama sistemi var. Katılımda eşitlik var, adil dağıtım var, ve ulusal kaynak paketleri var Geldiğimizde ilk görevimiz işçilerin, memurların ve emeklilerin ücretlerini yüzde 150 artırmak olacak.

Asgari emekli maaşı asgari ücretten az olamaz. Vatandaşların ve çiftçilerin banka borçlarına tek seferlik faiz kaldırılacağı, temel gıda ürünlerinden vergi alınmayacağı, asgari ücretten vergi alınmayacağı için hem işçileri hem de işverenleri gülümsetecek adımlar atacağız. “ İfadeler kullanın.

Fatih Erbakan: 6 kişilik masada anlaşamayanlar iktidarda nasıl anlaşacaklar #1

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın