https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

65 dokunulmazlık dosyası yaklaşık 34 milletvekiline ulaştı


Konsey Başkanlığı, yasama dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 65 cumhurbaşkanlığı muhtırası yayınladı. Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Kurul’a sevk edilen ve dokunulmazlık talep edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Ümit Özdağ Partisi Genel Başkanı’nın da aralarında bulunduğu milletvekillerinin isimleri şöyle:

“DBP Eş Genel Başkan ve Diyarbakır Milletvekili Salih Aydeniz, CHP Grup Başkanvekili Manisa Özgür Özil, CHP Grup Başkanvekili Sakarya Engin Özkoç, Malatya CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara CHP Milletvekili Ahmet Haluk Koç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir, Utku Zak. Milletvekilleri HDP Diyarbakır Dersim Dağ, Remziye Tosun, Semra Güzel, İmam Taşçıer, HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Uca, Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Ağet HD ve Sezay Temeli, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Iğdır Milletvekili, Habib Lak, Antalya HDP Milletvekili Kemal Bülbül, Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan, HDP Milletvekili Hakkari, HDP Milletvekili Ebru Günaeli, HDP Mardin Milletvekili Ebru Günaeli HDP Şırnak Milletvekili Kaşmaz, İstanbul Bağımsız Milletvekili Aykut Erdoğdu, İstanbul tipi Milletvekili Ahmet Çek, AKP Balıkesir Milletvekili İsmail L. Oak, AKP Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Abdullah Arvas.

Dahası; Gelen muhabirler arasında Salihe Aydeniz ve Remziye Tosun’a 6’şar, Semra Güzel’e 5’er, Berdan Öztürk’e 4’er, Dersim Dağ, Dirayet Dilan Taşdemir, Murat Sarısaç ve Ahmet Şık’a 3’er, Engin Özkoç, Utkzeru Alican’a ise üçer kişi katıldı. Önlü, Ayşe Acar Başaran, Ömer Öcalan, İmam Taşçıer Her dosya iki dosya içerir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın