medyauzmani.com

36. ayda ilkokula başlama


Bu tartışmalı öneri, diğer partilerin yanı sıra küçük çocukların sahiplerinin de kafasını karıştırdı.

Altı yaşında okula başlamanın eğitim süresini uzattığına dikkat çeken Enrico Letta, “aslında bu ailelere maddi yük getiriyor” dedi. Enrico Letta’nın çocukların ilkokula 36 aylık olduklarında başlaması fikrinin kusurlarını değerlendiren merkez sağ partiler, bunun seçim malzemesi olmadığının bir işareti olarak, Sovyet eğitim sistemini yeniden canlandırmanın saçmalığına dikkat çekti ve değerlendirdi. geçmişte. İtalya’nın finansal olarak böyle bir eğitim değişikliğine ihtiyacı yok.

Demokrat Parti lideri, Fransa ve Macaristan’da ilkokula başlama yaşının 3 isteğe bağlı olduğunu belirterek, çalışan ailelerin kreşe veya anaokuluna zorunlu gönderme sorununun ortadan kaldırılabileceğini sözlerine ekledi.

Bazı politikacılar çocukları üç yaşında okula gönderme fikrinin Avrupa’yı sarsan enerji krizine bir çözüm olarak görülebileceği yorumunu yaparken, kadın parlamenterler özellikle bu yaştaki çocukların hala ihtiyaç duyabileceğini ve eğitime ihtiyacı olabileceğini savundu. bir anne kokusu. emzirme sürecinde.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, böyle bir sisteme geçilmesi halinde 4.600 ek okula, 8.700 yeni öğretmene ve 279 milyon avroya ihtiyaç duyulacağını hesapladı ve bunun ciddi bir mali yük getireceğini açıkladı.

Avrupa Birliği içinde ilkokul, Kuzey İrlanda, Yunanistan ve Lüksemburg’da dört yaşında, Hollanda, Avusturya, Bulgaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde beş yaşında ve diğer ülkelerde altı yaşında başlamaktadır. Sadece Estonya ve Finlandiya’da ilk zil yedi yaşındaki çocuklar için çalar. İngiltere’de okula başlama yaşı 5’tir.

Enrico Letta’nın bu seçim öncesi önerisi popüler değildi.Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın