medyauzmani.com

32 Ukraynalı asker serbest bırakıldı


Rusya ile Ukrayna arasındaki yeni mahkum takasında 32 Ukraynalı asker ile Ukrayna ordusunda gönüllü olarak görev yaparken öldürülen İsrailli Dmytro Fyalka’nın cesedi bulundu.

24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ederken, her iki ülkeden çok sayıda askerin yakalanmasının ardından yeni bir birlik değişimi yapılacağı haberi geldi…

32 Ukraynalı asker iade edildi

Ukrayna cumhurbaşkanlığı ofisi başkanı Andrei Yermak yaptığı açıklamada, 32 Ukraynalı askerle Ukrayna ordusuna gönüllü olarak hizmet ederken cephede ölen İsrailli Dmytro Vyalka’nın cesedinin Rusya ile bir esir takası sonucu bulunduğunu söyledi.

seni atmak, “Bugün yeni bir mahkum değişimi gerçekleşti. 32 savaşçımızı ve İsrailli Dmytro Fyalka’nın cesedini kurtarmayı başardık. Kurtarılanlar arasında Ukrayna silahlı kuvvetlerine bağlı subay, çavuş ve askerler de vardı. Hepsi ağır iş yerlerindeydi. Bütün bu insanlar kayıp olarak kabul edildi.” dedi.

Rusya ve Ukrayna arasında mahkum değişimi: 32 Ukraynalı asker serbest bırakıldı #1

“Cephede ölen Dmytro Fyalka gönüllü olarak cephedeydi”

İHA’nın yayınladığı habere göre Yermak, Fialka’nın durumuna da değindi, “Özellikle son iki yıldır Ukrayna’da yaşayan ve Dinamo Lviv futbol kulübünün çocuk futbol antrenörlüğünü yapan merhum İsrailli Dmytro Fyalka. Ukrayna için savaştı. Gönüllü olarak cepheye gitti” Sözlerini kullanarak, Vialka’nın Ukrayna’da evlendiğini ve ondan çocukları olduğunu belirtti.

Rusya ve Ukrayna arasında mahkum değişimi: 32 Ukrayna askerinin serbest bırakılması #2

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın