medyauzmani.com

2023’te asgari ücret ne olacak? Yeni asgari ücret artışı ne zaman açıklanacak?


Asgari ücret artış oranına gelince, gözler bir yandan enflasyon oranına çevrilirken, diğer yandan resmi verilere yönlendiriliyor. Asgari ücretin artırılmasına ilişkin son açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Asgari ücret ne zaman artar?

Bakan Bilgin, asgari ücretle ilgili olarak, “Geçtiğimiz dönemde asgari ücreti tarihin en yüksek oranda artırdık. Temmuz’da da yaptık. Aralık geliyor, Aralık’ta yapacağız. Tasarruf edeceğiz. Çalışanlarımızı ve işçilerimizi enflasyonun neden olduğu tahribattan kurtarmalıyız.” Halkımızı rahatlatmamız gerekiyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erduan’dan 2023 yılı asgari ücret artışlarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu ve Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen 6. Gençlik Buluşması öncesi salonun önünde bekleyen kalabalığa seslendi. “AKP hükümeti baskıyı onaylamıyor ve asla zulme uğramak istemiyor. Bizim için önemli olan Aralık’ta belirlenen asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Türkiye’yi yolsuzluk ve yoksulluk olmadan inşa edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz” dedi Erdoğan.

Enflasyon oranı ne kadar ve yüzde kaç?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Eylül ayında TÜFE yüzde 3,08 artarken, yıllık yüzde 83,45 oldu. Bu çerçevede, yeni asgari ücretin önemli ölçüde artması beklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın