https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

2022’nin en iyi 5 şifre yöneticisi

1Password kullanan bir grup insan
1 şifre

2022’de bir şifre yöneticisinde nelere dikkat edilmelidir?

Bir parola yöneticisi nispeten basit görünebilir, ancak iyiyi mükemmelden ayıran birkaç özellik vardır.

Örneğin, bir parola yöneticisinden bekleyeceğiniz şey, size uzunluk ve karakter kullanımını belirleme yeteneği, formları doldururken otomatik olarak yakalama yeteneği, platform ve tarayıcı desteği ve düzenleme yeteneği sağlayan bir şifre oluşturucudur. kişisel bilgilerin. şifre. İdeal olarak, en az iki faktörlü kimlik doğrulamaya ve U2F gibi çok faktörlü kimlik doğrulamaya erişiminiz olmalıdır.

Bu yöneticiler ayrıca, genellikle size ne kadar güçlü olduklarını gösteren bir parola güvenlik puanına veya parolalarınızın analizine sahip olacaktır. Aynı şekilde, bir şifre yöneticisi, şifreleriniz karanlık ağdaki sitelerde veya başka bir yerde yayınlanan sızıntılarda görünürse sizi uyarmalıdır.

Son olarak, çok sayfalı girişlerde bile iyi bir otomatik doldurma performansı istiyorsunuz. Ayrıca, kredi kartı bilgileri ve pasaport numaraları gibi diğer otomatik doldurulan bilgileri eklemenizi sağlayan bir şifre yöneticisine sahip olmak da güzel bir bonus.


Ek özellikler büyük ölçüde kullanım durumunuza ve parola yöneticinizden ne elde etmek istediğinize bağlıdır. Parolaları ailenizle paylaşmak istiyorsanız, aile paylaşımı veya birden çoğa özelliği kullanışlıdır. Aile planları, herkesin bilgilerini güvende tutarken maliyetleri düşürmenize de yardımcı olabilir.

Ancak parola yöneticileri söz konusu olduğunda, arayüz genellikle en büyük karar vericidir. Hepsine iyi bir göz atmanızı ve size en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçmenizi öneririz. Kullanması çok zor veya külfetli olduğu için bir şifre yöneticisi kullanmıyorsanız, işini yapmıyor demektir!

Bunların hepsi akılda tutulması gereken bir şey ama işte en iyi şifre yöneticileri için seçtiklerimiz.

En iyi ücretsiz şifre yöneticisi: Bitwarden

Mavi zemin üzerine Bitwarden logosu
petwarden

Pozitifler


 • En iyi ücretsiz seçenek
 • açık kaynak
 • Ucuz abonelik maliyetleri
 • Çok güvenli

Eksileri

 • Basit ve basit kullanıcı arayüzü
 • Premium kullanıcılar için yalnızca 1 GB şifreli depolama

Bitwarden ile ilgili en ilginç şey, yalnızca en iyi ücretsiz şifre yöneticisi değil, aynı zamanda birkaç açık kaynaklı şifre yöneticisinden biri olmasıdır. Ancak, teknolojiden anlıyorsanız, herhangi bir abonelik ücreti ödemeden sunucu dosyalarını indirebilir ve kendiniz barındırabilirsiniz.

Tüm bunları yaşamak istemiyorsanız yine de Bitwarden’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz plan, e-posta ve uygulama yoluyla yalnızca iki faktörlü kimlik doğrulama ile bu listedeki diğer seçeneklere kıyasla biraz daha sadedir. Ancak şifreli dosya depolama gibi özelliklere ihtiyacınız yoksa, Bitwarden sizin için iyi bir şifre yöneticisidir.

Ayrıca kullanıcı arayüzü ve deneyimi modern ve basittir. Tıpkı formları doldurmak gibi, bir tarayıcı kullanırken şifreleri ve kullanıcı adlarını yakalamak kolaydır.

Ne yazık ki, deneyim mobil cihazlara temiz bir şekilde aktarılmıyor, ancak Bitwarden’ı akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanmayı planlamıyorsanız, sorun değil.

Ücretsiz Bitwarden katmanını denerseniz, yöneticinin gib hack gibi premium özelliklerini almak için yılda 10 ABD doları harcamanız gerekir. Bu katman, anında erişim, gelişmiş iki faktörlü kimlik doğrulama ve öncelikli destek gibi özellikleri içerir. Ayrıca, bazı önemli dosyaları depolamak için ideal olan 1 GB şifreli depolama alanına da sahip olursunuz.

En iyi ücretli şifre yöneticisi: 1Password

Telefonda 1Password kullanan biri
1 şifre

Pozitifler

 • Birden çok platformda mükemmel performans
 • Sezgisel ve kullanımı kolay arayüz
 • Çok faktörlü kimlik doğrulama

Eksileri

 • Ücretsiz sürüm yok
 • Mobil deneyim daha iyi olabilirdi

Bitwarden’den farklı olarak, 1Password genellikle en yüksek ücretli şifre yöneticisidir. 1Password ücretli bir hizmete odaklanır, ücretsiz sürümü yok sayar ve yalnızca 14 günlük ücretsiz deneme sunar. Bu, bir kişi için ayda 3 ABD Doları veya bir aile planı için ayda 5 ABD Doları karşılığında beş kişiye kadar paylaşılabilen uyumlu bir pakettir.

1Password ayrıca fiyatına göre birçok özelliğe sahiptir. Seyahat Modu, sınır ötesi seyahat ederken hassas verileri otomatik olarak silinecek şekilde ayarlamanıza ve basit bir tıklamayla güvenli bir yere geri yüklemenize olanak tanır. Geçici bir web bağlantısı kullanarak güvenli bilgiler göndermenize olanak tanıyan ilginç bir özellik de vardır; Aile parolaları gibi hassas verileri sık sık değiştirmeniz gerekiyorsa bu çok kullanışlıdır.


Bu güvenlik özelliklerinin yanı sıra, diğer büyük satış noktası, tasarım açısından Bitwarden’den daha gelişmiş görünen kullanıcı arayüzü ve uygulamasıdır. 1Password, şifre yöneticilerine yeni başlayan veya çok fazla teknik bilgisi olmayan ancak yine de iyi bir güvenlik isteyen kişiler için muhtemelen daha kolay olacaktır.

Her durumda, 1Password’ün platformlar arası işlevselliği sektördeki en iyilerden biridir ve 1Password’ün ayrıca mümkün olduğunda biyometrik oturum açmayı da desteklediğini belirtmekten mutluluk duyuyoruz. Anahtar tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama gibi biyometriden kaçınmayı tercih ederseniz, çeşitli alternatif kimlik doğrulama yöntemleri de vardır.

1Password’ün tek gerçek dezavantajı, yalnızca 1 GB şifrelenmiş depolama alanı elde etmenizdir; Bu bir hayal kırıklığı çünkü Bitwarden fiyatın üçte birine mal oluyor ve aynı depolamayı sunuyor. Yine de, özellikle çoğu kullanım durumu çok fazla depolama alanı kaplamadığından, anlaşmayı bozmuyor.

Şifre yöneticisi ve VPN’in en iyi kombinasyonu: Dashlane

Dizüstü bilgisayarda Dashlane logosu
monticello/Shutterstock.com

Pozitifler

 • Aboneliğe VPN dahildir
 • Toplu şifre yöneticisi
 • Harika arayüz

Eksileri

 • Zaten bir hizmetiniz varsa yerleşik VPN kullanışlı değildir
 • Birden çok sayfayla oturum açma sorunu

Yukarıdaki artılar ve eksiler listesi hakkında not edilmesi gereken ilk şey, Dashlane’e hem artıları hem de eksileri olan bir VPN eklemiş olmamızdır. VPN’lerle ilgilenen çoğu kişinin zaten bir VPN hizmetine sahip olduğunu ve mutlaka yeni bir hizmet aramadığını hayal edebiliyoruz. Ancak, bir VPN’iniz yoksa ve istiyorsanız, Dashlane aylık 5 ABD Doları ile harika bir anlaşmadır.


Rakipleri gibi, Dashlane’in de size yalnızca parolalarınızın ne kadar güçlü olduğunu değil, aynı zamanda yeniden kullanılıp kullanılmadıklarını da söyleyen bir parola sağlığı analizi vardır. 1Password gibi, Dashlane de şifrelerinizi otomatik olarak güncellemeyi vaat ediyor, ancak bu özellik vuruldu ve kaçırıldı.

1Password gibi, Dashlane’in arayüzü çok sezgiseldir ve çoğu insan için kullanımı kolaydır. Ancak kullanım kolaylığı, anahtar tabanlı çok faktörlü kimlik doğrulama veya güvenli paylaşımsız gibi gelişmiş özelliklerin kaçırıldığı anlamına gelmez. Ne yazık ki, yalnızca 1 GB şifreli depolama alanına sahiptir ve bu, Bitwarden’den daha pahalı bir ürün için biraz utanç vericidir.

Diğer şifre yöneticileri gibi, Dashlane de yerleşik bir form doldurucuya sahiptir.

Uygulamaların iPhone ve Android mobil sürümlerinin, benzer özelliklere sahip masaüstü sürümüyle aynı şekilde çalıştığını bilmek de sizi mutlu edecektir.

En iyi şifre yöneticilerinden biri: LastPass

LastPass mobil uygulaması
Maor_Winetrob / Shutterstock.com

Pozitifler

 • Harika platformlar arası destek
 • Parola seçenekleri devralınır

Eksileri


 • Ücretsiz sürüm güzel
 • Masaüstü uygulaması çok basit

LastPass, hizmetinin ücretsiz bir sürümünü sunarken, gerçek şu ki, diğer şifre yöneticilerinin ücretsiz hesapları, onu çok geride bırakıyor. Seçtiğiniz parola yöneticisi buysa, tüm özellikleri elde etmek için yılda 36 ABD dolarına mal olan premium hesap için ödeme yapmanız gerekir.

Premium plan ile LastPass, iyi bir şifre yöneticisinden bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Parola sızıntıları için karanlık web izleme, donanım güvenlik anahtarlarıyla uyumluluk ve kullanımı kolay bir kullanıcı arabirimi gibi çeşitli çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri elde edersiniz. Ayrıca güvenli notlara, geçici parola paylaşımına ve 1 GB şifreli depolamaya sahiptir.

Ayrıca, düşünmesi çok hoş olmasa da, LastPass size bir şey olursa ve başka birinin hesaplarınıza erişmesi gerekirse acil erişim sağlar.

Genel deneyime gelince, arayüz iyi düşünülmüş ve nispeten sezgisel, ancak masaüstü uygulaması iyileştirme için biraz yer bırakıyor. Ancak, tarayıcı uzantıları harika çalışıyor ve LastPass, akıllı cihazlarınız için uygulamanın iPhone ve Android sürümlerine sahip.

Ancak, bazı dezavantajlar var. LastPass’ın ücretli sürümü artık 1Password ile aynı maliyette ama biz 1Password’ün arayüzünü ve özelliklerini tercih ediyoruz. LastPass’ın ücretsiz planı da Bitwarden’in tekliflerine kıyasla eksik.

Bununla birlikte, LastPass’ın aile planı, 1Password’ün aylık 5 ABD doları planına kıyasla aylık 4 ABD dolarıdır, bu nedenle, kısıtlı bir bütçeniz varsa LastPass’ın bir avantajı vardır.

En iyi çevrimdışı şifre yöneticisi: KeePassXC

KeePassXC logosu
KeePass

Pozitifler

 • Tamamen açık kaynak
 • Parola veritabanınızı yönetin

Eksileri


 • Farklı cihazlar arasında senkronizasyon yok
 • Arayüzün estetiği tarihli

KeePassXC, topluluk odaklı ve tamamen açık kaynaklı olduğu için ilginç bir parola yöneticisidir. Bu tamamen ücretsiz olduğu anlamına gelmez, aynı zamanda bulut senkronizasyonu veya platformlar arası olmadığı için çalışmaya devam etmeniz size bağlıdır.

Tüm şifreleriniz yerel olarak şifrelenir ve saklanır, bu nedenle onlara yeni bir cihazda erişmek istiyorsanız, şifre dosyasını kaydetmeniz, Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut depolama hizmetine yüklemeniz, ardından indirip içe aktarmanız gerekir. yeni cihaz.

Bu çok iş gibi görünse de, gerçek şu ki bu bulut tabanlı depolama ve senkronizasyondan çok daha güvenli ve şifrelerinizin güvenliği temel olarak sizin elinizde.

Ayrıca, 1 GB şifreli dosya depolama, bire çok paylaşım veya listedeki diğer şifre yöneticilerinden bekleyeceğiniz özelliklerden hiçbirini alamayacağınız anlamına gelir ve bu şekilde tasarlanmıştır.

Basit bir parola yöneticisi oluşturmak, özellikle projenin veri ihlalleri veya şirketin hizmeti kapatması konusunda endişelenmesine gerek olmadığı için KeePassXC’yi ücretsiz ve daha güvenli tutar.

Platform desteği açısından KeePassXC yalnızca Mac, Linux ve Windows için yazılım sunar. Telefonunuzda KeePassXC uyumlu üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. KeePassXC otomatik doldurma tarayıcı uzantıları da vardır. Neyse ki, otomatik doldurma kısayol tuşuyla çalışan bir otomatik doldurma var, bu nedenle sürekli kopyalama ve yapıştırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Öyleyse KeePassXC’yi almalı mısınız? Bu ilginç bir şifre yöneticisidir ve kolaylık sağlarken, şifrenizi yönetmek için başkalarına güvenmemek şeklinde bazı faydaları vardır. Bu size hitap ediyorsa, kesinlikle denemeye değer – sonuçta tamamen ücretsiz!

kaynak bağlantı


Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın