medyauzmani.com

107 günlük Fransa bisiklet turumuz Bodrum’da sona erdi


Bisikletle tur yapan Tiel çifti, Avrupa turunu tamamladıktan sonra 6.000 km pedal çevirerek son durakları Bodrum’a ulaştı. Çift, gezi boyunca Türkiye’ye hayran olduklarını ifade etti.

Avustralya’da yaşayan 62 yaşındaki pilot Chris Till ve 61 yaşındaki eşi Celia Till, pandemi sırasında yurtdışına seyahat etmeyi planlamıştı.

İlk olarak ABD, Meksika ve İngiltere’yi turlayan çift, bisikletleriyle tur kararı aldı.

Kendilerine bir yol çizen Teale çifti, 24 Haziran’da Fransa’dan turlarına başladı.

107 gün sonra Bodrum’a geldiler

Sonra Türkiye’ye geldi ve son durakları Bodrum’a ulaştı.

İHA taşımacılığına göre. Çift, gezileri sırasında Türkiye’nin doğal güzelliğine duydukları şaşkınlığın bir göstergesi olarak, önümüzdeki yıl Türkiye’nin güney bölgelerini bisikletle gezmeye karar verdiklerini duyurdu.

Fransa'da başlayan 107 günlük bisiklet turu Bodrum #1'de sona erdi

“Sonunda en sevdiğimiz ülke Türkiye’ye geldik”

Emekli pilot Chris Till, İngiltere’de doğduklarını ancak 32 yıl önce Avustralya’ya taşındıklarını belirtti. Pandemi sırasında eve kapanmaktan yorulduk ve yurtdışına gitmeye karar verdik.Sydney’den Hawaii, Los Angeles, Mexico City, Miami ve Londra’ya gittik.Londra yakınlarında iki bisiklet aldık.Fransa’ya feribotla gittik.Bisiklete bindik. Avrupa ve Karadeniz’e vardığımızda güneye gitmeye karar verdik.

Sonunda en sevdiğimiz ülke Türkiye’ye geldik. İstanbul’a vardığımızda bisikletlerimizi bırakıp İstanbul’u dolaştık. Dost Türk vatandaşları ile tanıştık. Hepsi çok arkadaş canlısıydı. Türkiye’de her zaman sıcak karşılandık. Yardıma ihtiyacı olan var mı? yemek yedin mi? Diye sordu. Sonunda Bodrum’a vardık. dedi.

Fransa’nın Bodrum’daki 107 günlük bisiklet turumuz video ile sona erdi.

Fransa'da başlayan 107 günlük bisiklet turu Bodrum #2'de sona erdi

“İnsanlar çok güzel ve hava çok güzel”

24 Haziran’da Fransa’dan yola çıktıklarını söyleyen Chris Thiel, “Yaklaşık 4 ay boyunca 6 bin kilometre pedal çevirdik. Buradan bisikletlerimizle Londra’ya uçacağız. Sonra Avustralya’ya gideceğiz. Önümüzdeki yıl bisikletlerimizle Türkiye’ye geleceğiz ve Türkiye’nin güneyini bisikletlerimizle gezeceğiz. İnsanlar çok kibar, hava çok güzel, fiyatlar çok makul ve yemekler çok iyi.‘ dedi.

“Bisiklet tutkunlarını Türkiye’ye davet ediyorum”

Seyahat ederken küçük otellerde kaldıklarını ve ev kiraladıklarını ifade eden Chris Till, “Avrupa bisiklet rotası çok güzel ama bisiklet tutkunlarını Türkiye’ye davet ediyorum. Bisiklete binmek için çok güzel.” dedi.

Fransa'da başlayan 107 günlük bisiklet turu Bodrum #3'te sona erdi.

“Türkiye’nin her yerini görmek istiyorum”

Celia Tell, gezilerinin en güzel yanının Türkiye olduğunu söyledi.Türkiye gezimiz her geçen gün daha da güzelleşti. Daha önce Türkiye’ye hiç gitmedim. ilk ben geldim Tekrar gelmek istiyorum, Türkiye’nin her yerini görmek istiyorum. Yolculuk benim için zor olmadı. Bu tur için önceden antrenman yapmanız gerekmez. Sadece bisiklete bin ve yola çık.” İfadeler kullanın.

Fransa'da başlayan 107 günlük bisiklet turu Bodrum #4'te sona erdi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın